Recept - domácí zubní pasta

Zpět na články
Autor: Ekomania.cz Datum: 14.11.2019 13:06:40 Komentáře: 0

Komerční pasty průmyslově vyrobené jsou plné ingrediencí, které do zdravé zubní pasty nepatří. Naštěstí pro vás je levné a velmi jednoduché si zubní pastu vyrobit doma. Recept, který je napsán níže, bude fungovat stejně jako pasta z obchodu. Nejspíš už máte všechny přísady doma, ale kdyby ne, mrkněte na naše stránky (ekomania.cz), kde je můžete koupit.

Ingredience, které budete potřebovat:

Jedlá soda

Jedlá soda neboli hydrogenuhličitan sodný má mnoho využití. V zubní pastě působí jako jemný abrazivní prostředek, který z vašich zubů odstraní plak a nezanechá žádné nečistoty. Je alkalická, takže pomáhá neutralizovat přebytečné kyseliny v ústech.

https://www.ekomania.cz/hydrogenuhlicitan-sodny-jedla-soda-1000g-172

Kokosový olej

Tato úžasná látka je nejvšetranější zdravou potravinou na planetě. Zjemňuje ostatní složky zubní pasty a drží je pohromadě. Likviduje bakterie včetně kandidy a zubního kazu. Doporučujeme použít tento panenský kokosový olej, v bio kvalitě za studena lisovaný. 

https://www.ekomania.cz/kokosovy-olej-extra-panensky-raw-200ml

Xylitol

Xylitol neboli březový cukr je cukerný alkohol. Díky jeho vlastnostem je vhodnou přísadou do zubní pasty. Bakterie ve vaší ústní dutině jsou závislé na cukerném alkoholu, který je odstraňuje. 

https://www.ekomania.cz/brezovy-cukr-xylitol--100g-202

Esenciální oleje

Přidání pár kapek esenciálního oleje je skvělý způsob, jak zubní pastu osvěžit. Můžete si vybrat z několika typů olejíčků. Hřebíčkový olej je antibakteriální, mátový vám dodá energii a skořicový bojuje s viry a záněty. 

https://www.ekomania.cz/esencialni-olej-hrebicek-10ml

 

Recept:

  • 4 lžíce kokosového oleje
  • 2-4 lžíce jedlé sody
  • 1 lžíce xylitolu
  • 20 kapek skořicového nebo hřebíčkového esenciálního oleje
  • 20 kapek mátového esenciálního oleje
  • malá sklenice

 

Postup:

Ve vodní lázni si rozpusťte sklenici kokosového oleje a do malé skleničky dejte jeho požadované množství. Postupně přidejte ostatní ingredience a pořádně je promíchejte. Tato zubní pasta vám vydrží až 3 měsíce.  

 

 

 

Budeme rádi pokud nás podpoříte Sdílení článku na sociálních sítích
Používaním našich stránek souhlasíte s ukládaním souborů cookies na vašem zařízení. Kliknutím na tento odkaz můžete zjistit více. OK