Recept na tablety do myčky

Zpět na články
Autor: Ekomania.cz Datum: 07.12.2018 12:38:18 Komentáře: 0

Navíc, jestliže se snažíte vyhnout kupované chemii, ať už z ekologického hlediska nebo finančního, při výrobě domácích tablet do myčky nejen ušetříte přírodu a peněženku, ale navíc se i skvěle pobavíte. Celá výroba je založena na velmi levných a dostupných surovinách a vy se závěrem můžete radovat z ekologického prostředku šetřícího životní prostředí, ale i výrazných úspor z rozpočtu. Přesvědčte se sami!

Pro výrobu tablet si připravte

  • 1 hrnek jedlé sody
  • 1 hrnek sody na praní
  • 1 hrnek kuchyňské soli
  • 1 šálek čisté vody
  • ½ hrnku kyseliny citronové
  • formičky na led

Výroba je velmi jednoduchá, tak do toho!

Ve velké míse smíchejte jedlou sodu, sodu na praní, sůl a kyselinu citronovou. Až budete mít vše důkladně promícháno, začněte po trochách přilévat vodu a míchejte, dokud se vše nespojí v pevnou hmotu a přestanou se tvořit bublinky.

Takto připravenou směsí naplňte formičky na led. Směs do ní pořádně upěchujte, vytlačte všechny vzduchové bublinky a potom nechte 2 – 3 hodiny nebo raději celou noc odpočívat. Po zaschnutí tablety vyklepněte z tvořítka a uzavřete do sklenice nebo dózy, aby vzdušná vlhkost nezměnila vaše tablety v kámen.

Tip! Před každým použitím myčky spolu s domácí tabletou nalijte do otvoru pro leštidlo trochu octa, který zamezí vzniku skvrn na nádobí.

Tak co? Nebylo to přece nijak složité a těžké, tak co si příště vyrobit třeba prací prášek na bílé nebo barevné prádlo a aviváž. Každé drobné tvoření se může stát velkou hrou.

 

Budeme rádi pokud nás podpoříte Sdílení článku na sociálních sítích
Používaním našich stránek souhlasíte s ukládaním souborů cookies na vašem zařízení. Kliknutím na tento odkaz můžete zjistit více. OK