Recept - mýdlo pro začátečníky

Zpět na články
Autor: Ekomania.cz Datum: 07.01.2019 16:53:27 Komentáře: 0

Výroba je naprosto jednoduchá a její nespornou výhodou je, že se do výroby může zapojit celá rodina. Budete mít krásné mýdlo a děti si užijí spoustu zábavy. Vyrobit si můžete mýdla různých barev tvarů a vůní, s bylinkami nebo třeba s kávou. Fantazii se meze nekladou.

Co vše budete k výrobě potřebovat:

  • mýdlovou hmotu
  • éterický olej
  • bylinky
  • formičky na odlití mýdla
  • misku

Postup:

Na pracovní plochu si nachystejte všechny potřebné suroviny, abyste měli vše při ruce a nemuseli později něco hledat. Mýdlovou hmotu můžete koupit v celku nebo nakrájenou na kousky. Jestliže ji máte v celku, nakrájejte ji na malé kousky. Snáze se tak rozpustí.

Požadované množství nakrájené mýdlové hmoty vložíte nejlépe do skleněné misky a necháte ve vodní lázni pozvolna rozpustit. Pozor, nesmí se vařit. Nyní nastává okamžik vlastního mýdlového kouzlení. Do rozpuštěné hmoty přidejte oblíbený éterický olej nebo kombinaci více olejů, tak aby spolu vůně harmonicky ladily. Přidejte sušené bylinky, například oblíbenou levanduli, heřmánek nebo měsíček. Mimo bylinky můžete do mýdlové hmoty přidat různá semínka nebo trochu jemných ovesných vloček. Pokud chcete mýdlo barevné, použijte trochu gelového potravinářského barviva nebo nechte vyniknout bylinkám v přírodní barvě mýdla.

Připravenu hmotu nalijte do formiček. Nejvhodnější jsou silikonové. Pokud je nemáte, můžete hmotu nalít do krabice od mléka vyložené igelitovým sáčkem. Nechte vychladnout.

Nyní máte vyrobené krásné a voňavé přírodní mýdlo, které vám zajistí jen tu nejlepší péči. Ručně vyrobené mýdlo je i krásným dárkem.

Budeme rádi pokud nás podpoříte Sdílení článku na sociálních sítích
Používaním našich stránek souhlasíte s ukládaním souborů cookies na vašem zařízení. Kliknutím na tento odkaz můžete zjistit více. OK