Levandule v domácí kosmetice

Zpět na články
Autor: Ekomania.cz Datum: 06.05.2020 16:37:04 Komentáře: 0

Levandule je známá a velmi oblíbená bylina pocházející původně ze Středomoří. Tento vytrvalý polokeř kvete od června do srpna na suchých a slunných místech. Známá je specifická a aromatická vůně levandule, ale věděli jste, že se levandulová silice skládá ze 150 různých látek, které jsou velmi blahodárné pro lidský organismus? Levandule je oblíbeným lékem nejen úzkostné stavy nebo nespavost, ale blahodárně působí na lidskou pleť a vlasy. Používá se také jako repelent proti komárům. Má protizánětlivé a zklidňující účinky na mastnou i normální pleť. Přinášíme vám dva tipy, jak sílu levandule využít:

Levandulový peeling

Na výrobu budete potřebovat:

  • 3 lžíce hrubé mořské soli
  • 3 lžíce levandulových květů
  • 6 lžic zahřátého olivového oleje

Poté, co celou směs důkladně promícháte, nechte ji asi jednu hodinu odležet. Pak krouživými pohyby nanášejte na napařený obličej nebo jiná místa na těle, kde se chcete zbavit odumřelé kůže. Důležitá informace – směs vždy připravujte jen na jedno použití!

Levandulový šampón proti padání vlasů

Pro výrobu tohoto voňavého šampónu budete potřebovat:

  • 200 gramů převařené destilované vody
  • 50 gramů olivového mýdla
  • 10 gramů sušené levandule
  • 20 gramů tenzidu
  • 10 gramů bylinkového extraktu (pokud budete chtít šampón konzervovat pro pozdější užívání)

Nejprve převařte vodu a v ní následně dobře rozpusťte olivové mýdlo. Poté dejte do této směsi bylinky, v tomto případě levanduli. Nechte celou noc byliny louhovat. Ráno směs přelijte přes sítko a vmíchejte tenzid. Výslednou směs můžete používat po dobu pěti dnů jako šampón. Pokud si přejete šampón využívat dlouhodobě nebo chcete někomu udělat radost svým vlastním domácím šampónem, je nutné jej konzervovat. Nejlepší variantou je nechat vylouhovat v lihu malé množství levandule a pak 10 gramů z této louhované směsi vmíchat do připraveného šampónu.

 

Budeme rádi pokud nás podpoříte Sdílení článku na sociálních sítích

Související články

Rozmarýn v domácí kosmetice

Výtažky z rozmarýnu podporují stimulaci nervového systému, podporují koncentraci, pomáhají proti bolestem hlavy

Jasmín v domácí kosmetice

Jasmín pravý pochází původem z Číny a měl odnepaměti své místo v tradiční čínské medicíně.

Používaním našich stránek souhlasíte s ukládaním souborů cookies na vašem zařízení. Kliknutím na tento odkaz můžete zjistit více. OK