Recept - léčebné využití včelího vosku

Zpět na články
Autor: Ekomania.cz Datum: 05.03.2020 11:11:54 Komentáře: 0

Bylinná mast

         Pro její výrobu budete potřebovat 50 až 100 gramů pravého včelího vosku, bylinu, ze které mast chcete mít a jeden kilogram vepřového sádla. Sádlo nejprve vyškvařte, ale pozor, ať se vám nepřipálí. Poté ještě horké nalévejte na byliny. Druhý den směs rozpusťte a přeceďte. V horkém roztoku pak rozpusťte včelí vosk. Čím více vosku přidáte, tím méně tuhá mast bude. Pokud dodržíte uvedené množství surovin, získáte přibližně 700 mililitrů masti.

Chladící denní krém

         Na výrobu tohoto krému budete potřebovat 15 gramů včelího vosku, 29 gramů destilované vody, 55 gramů mandlového oleje a jeden gram boraxu (tetraboritanu sodného). Ve vodní lázni na 70°C zahřejte mandlový olej a včelí vosk. V jiné nádobě rozpusťte v destilované vodě borax a zahřejte také na teplotu 70°C. Poté vlijte vodu s boraxem do voskovo-olejové směsi a intenzivně míchejte, dokud se nevytvoří emulze. Až se výsledná směs vychladí alespoň na 40 °C, můžete ji nalít do lahviček či obalů, ve kterých ji chcete mít. Výslednou mast uchovávejte v chladu, ideálně ve sklepě nebo ledničce.

Krém pro velmi suché a popraskané ruce

         Ingrediencemi tohoto krému je jeden gram pravého včelího vosku, 5 gramů mandlového oleje, 5 gramů meruňkového oleje, 8 gramů emulgátoru Olivem 1000, 30 gramů růžové vody, 8 gramů cetearylu alkoholu, jeden gram D panthenolu, 5 gramů bambuckého másla, 5 kapek vitamínu E, 3 gramy glycerinu, 5 kapek Davinia EO, 1 gram konzervantu Cosgard, 5 kapek heřmánkové vůně. Bambucké máslo, včelí vosk, emulgátor, cetearyl alkohol a všechny oleje nechte rozpustit ve vodní lázni a přidejte růžovou vodu a míchejte. Poté nechte trochu vychladnout. Nakonec do směsi přidejte vitamín E, cosgard, glycerin a vonné esence a stále míchejte. Výsledný krém je naprosto srovnatelný s luxusními krémy obdobného typu.

                  

Budeme rádi pokud nás podpoříte Sdílení článku na sociálních sítích
Používaním našich stránek souhlasíte s ukládaním souborů cookies na vašem zařízení. Kliknutím na tento odkaz můžete zjistit více. OK