Kvalitní čokoláda patří mezi superpotraviny

Zpět na články
Autor: Ekomania.cz Datum: 04.03.2020 17:46:31 Komentáře: 0

Čokoládu nejen pro povzbuzení

Není žádným tajemstvím, že čokoláda působí na většinu lidí povzbuzujícím účinkem a to díky obsaženému thebrominu. Součástí kakaové hmoty, ze které jsou čokolády vyrobeny, jsou polyfenelové látky s antioxidačním účinkem a mnoho minerálních látek – hořčík, železo, mangan, měď a draslík. 

Čokoláda má protisrážlivé účinky a působí blahodárně na zdraví cév. Na mnoho konzumentů má uklidňující účinky. 

Než však v obchodě sáhnete po čokoládě nebo nějaké náhražce, ujistěte se, že má vysoký obsah kakaa, jako tomu je u čokolád v našem e-shopu. 

Složení je důležité

Podle českých norem nesmí být čokoláda označována jako hořká, pokud neobsahuje minimálně 35% kakaové sušiny, u mléčné čokolády 25%.  Právě v kakaové sušině se nachází zdraví prospěšné látky a není těžké spočítat, že v mléčných čokoládách či v různých náhražkách moc kakaové sušiny nebude. Kvalitní čokoláda obsahuje pouze kakaovou sušinu, kakaové máslo a cukr. 

Označení v procentech je vždy uvedeno na obale a není těžké se přesvědčit, že čokoláda z našeho sortimentu rozhodně mezi superpotraviny patří.

Čokoláda, kakao, kakaové máslo....

100% čokoláda je zcela bez cukru a uznáváme, že ne každému chutná, ovšem i v naší 70% čokoládě je stále vysoký obsah kakaové sušiny, proto splňuje sen mnoha lidí o zdravém mlsání bez výčitek.

Stále více lidí se uchyluje k pečení vlastních zdravých moučníků k čemuž je ideální naše kakao raw nealkalizované nebo zlomky ekvádorské čokolády. Kakaové máslo, které si našlo své uplatnění nejen v kuchyni, ale také v kosmetice, doplňuje naši zdravou čokoládovou nabídku.

 

Budeme rádi pokud nás podpoříte Sdílení článku na sociálních sítích
Používaním našich stránek souhlasíte s ukládaním souborů cookies na vašem zařízení. Kliknutím na tento odkaz můžete zjistit více. OK