Kostivalová mast

Zpět na články
Autor: Ekomania.cz Datum: 07.01.2019 17:00:48 Komentáře: 0

Zpracovávat se může celá bylina. Kořen se využívá na výrobu mastí a z listů se připravuje tinktura nebo obklad. Léčivý obklad se připravuje buď ze samotných listů, nebo s přidáním kokosového oleje pro lepší uvolnění účinné silice.

Suroviny:

  • kostivalový kořen
  • domácí vepřové sádlo
  • včelí vosk nebo med
  • esenciální olej

Postup:

Kostivalový kořen důkladně propláchneme v osolené vodě a důkladně zbavíme všech nečistot. Necháme okapat a keramickým nožem nakrájíme na tenké plátky. Do vodní lázně vložíme skleněnou nádobu a v ní rozpustíme domácí sádlo. Množství sádla by mělo být takové, aby se do něj kostivalový kořen pohodlně ponořil. Do nádoby s rozpuštěným sádlem přidáme kořen a necháme 20 minut prohřívat ve vodní lázni. Poté odstavíme a necháme vychladnout. Pro lepší konzistenci a další účinné látky přidáme trochu včelího vosku nebo medu. Na ovonění můžeme přidat pár kapek oblíbeného esenciálního oleje.

Vše zamícháme a při pokojové teplotě necháme odstát do druhého dne. Druhý den opět zahřejeme, přecedíme přes plátno a nalijeme do skleniček nebo kelímků. Kostivalovou mast je vhodné skladovat v chladu a temnu.

Teď stačí při bolesti namazat na postižené místo a kýžený výsledek se brzo dostaví.

Budeme rádi pokud nás podpoříte Sdílení článku na sociálních sítích
Používaním našich stránek souhlasíte s ukládaním souborů cookies na vašem zařízení. Kliknutím na tento odkaz můžete zjistit více. OK