Jak účinně vyčistit koupelnu

Zpět na články
Autor: Datum: 20.04.2020 16:15:43 Komentáře: 0

Každá koupelna potřebuje čas od času důkladně vyčistit. Trávíme v ní víc času, než by se na první dojem mohlo zdát. Navíc se v ní zpravidla střídají všichni členové často početných rodin. Koupelna je rovněž vizitkou každé domácnosti. Jak vyčistit koupelnu tak, abychom zbytečně nezatěžovali životní prostředí? Máme pro vás několik oblíbených tipů.

Ocet

Ocet funguje jako výborné univerzální čistidlo. Má skvělé antibakteriální účinky, proto s ním můžete důkladně umýt jak sprchový kout, vanu, tak umyvadlo. Nalijte ho, nebo nastříkejte na povrch umyvadla či vany a nechte jej po dobu patnácti až třiceti minut působit. Poté všechna místa důkladně opláchněte. 

Pokud vás trápí skvrny od rzi, smíchejte ocet s vlažnou vodou v poměru 1:1. Opět naneste na znečištěná místa a nechte působit (klidně i přes celou noc). Na konec vyčistěte kartáčkem a omyjte.

Soda

Jedlá soda je ideálním ekologickým prostředkem k odstranění usazeného vodního kamene. Pokud například smícháte půl hrnku jedlé sody s teplou vodou, vytvoříte tak pastu velmi podobnou tekutému písku. Vytvořenou směs naneste na místa s výskytem vodního kamene a nechte působit. Následně očistěte a opláchněte například octovou vodou.

Citrónová šťáva

Antibakteriální i dezinfekční účinky má také šťáva z citrónů. Nejenže krásně voní, ale v kombinaci s jedlou sodou a octem můžete získat úžasně všestranný ekologický prostředek k vyčištění celé koupelny – od kachliček až po vanu. Smícháte-li octovou šťávu s trochou jedlé sody a několika vymačkanými citróny, získáte hustou pastu, kterou naneste na znečištěný povrch koupelny. Nechte chvíli působit a pak řádně opláchněte. Výsledek vás mile překvapí.

Důkladný úklid koupelny se tak stane nejen přínosným, ale i k přírodě ohleduplným úkonem vašeho běžného života.

Budeme rádi pokud nás podpoříte Sdílení článku na sociálních sítích

Související články

10 způsobů, jak využít uhličitan sodný

Uhličitan sodný neboli prací soda je všestranným užitečným prostředkem k vyčistění celého vašeho domu. Využijete ho od kuchyně, přes koupelnu až po garáž. Prací soda je perfektní produkt pro odmaštění těch nejodolnějších skvrn.

Ekologické odvápnění

S usazeným vodním kamenem se pravidelně setkáváme u rychlovarné konvice, kávovaru, myčky, pračky nebo i v koupelně. Z dlouhodobého hlediska je dobré odvápňovat všechny tyto spotřebiče z mnoha důvodů. Hlavním je úspora energie.

Používaním našich stránek souhlasíte s ukládaním souborů cookies na vašem zařízení. Kliknutím na tento odkaz můžete zjistit více. OK