Účinná pomoc při péči o jizvy a strie

Účinná pomoc při péči o jizvy a strie

Výhody a nevýhody mýdlového slizu při praní

Jaké jsou výhody a nevýhody mýdlového slizu při praní?

Je voda po ekologickém praní nezávadná?

V posledních letech se často mluví o nedostatku vody, takže snaha využít vodu po ekologickém praní je rozhodně namístě.

Bylinkami proti hmyzu

Tím nejlepším a nejpřírodnějším způsobem je využití různých bylinek, které v sobě mají sílu samotné přírody. Uvádíme několik konkrétních příkladů.

Využití včelího vosku

Včelí vosk je lidmi využíván už dlouhá tisíciletí. Ve starověkém Egyptě se s ním mumifikovalo

Levandule v domácí kosmetice

Levandule je známá a velmi oblíbená bylina pocházející původně ze Středomoří.

Domácí výroba šampónů

Existuje celá řada bylinek, ze kterých si můžete sami v pohodlí svého domova vyrobit přírodní a přitom velice účinné šampóny

Jasmín v domácí kosmetice

Jasmín pravý pochází původem z Číny a měl odnepaměti své místo v tradiční čínské medicíně.

Čištění skvrn

Skvrny se nečekaně objevují v každé domácnosti. Někdy je potřeba rychlost a pohotovost, abyste zabránili trvalému poškození znečištěného místa.

Díl 2. – Bylinky ano, ale pozor na předávkování

V druhém díle se zaměříme na konkrétní byliny, které mohou představovat potencionální nebezpečí a jak případné předávkování rozpoznat.

Díl 1. – Bylinky ano, ale pozor na předávkování

Bylinky jsou odedávna symbolem zdraví a čistoty původu. Mnozí lidé volí bylinnou léčbu před chemickou. Přírodní hodnota bylin pro zdraví je nezpochybnitelná.

Čisté nádobí ekologicky

Čistota je půl zdraví. Platilo to v minulosti, platí to dnes a bude to platit i v budoucnu. Pandemie koronaviru, která postihla celý svět v roce 2020, zvýšila potřebu populace po dezinfekci a čistotě všech domácností.

Jak účinně vyčistit koupelnu

Každá koupelna potřebuje čas od času důkladně vyčistit. Trávíme v ní víc času, než by se na první dojem mohlo zdát.

Rozmarýn v domácí kosmetice

Výtažky z rozmarýnu podporují stimulaci nervového systému, podporují koncentraci, pomáhají proti bolestem hlavy

Eukalyptus a nemoci dýchacích cest

Další doporučenou bylinou vhodnou pro ochranu dýchacích cest od majitelů tohoto eshopu je blahovičník, nazývaný také eukalyptus.

Šalvěj lékařská a nemoci dýchacích cest

Máme pro vás doporučení od majitelů našeho e-shopu.

Dezinfikce v období nemocí

S bakteriemi a viry se setkáváme každý den prakticky všude. Některé z nich jsou neškodné, jiné mohou představovat vážné nebezpečí. Správnou cestou, jak sebe i svou rodinu chránit, je pravidelné používání dezinfekce.

Jaký je rozdíl mezi jedlou, krystalickou, práškovou a prací sodou

Jaké jsou rozdíly mezi jednotlivými druhy sody? A k čemu se jednotlivé druhy sody používají? To se dozvíte v našem novém článku

Recept - výroba mýdlového slizu na praní

V době, kdy často vnímáme negativní dopad lidské činnosti na přírodní prostředí, začínají mnozí hledat ekologické způsoby, jak vytvářet a udržovat v domácnostech čistotu.

Ekologické odvápnění

S usazeným vodním kamenem se pravidelně setkáváme u rychlovarné konvice, kávovaru, myčky, pračky nebo i v koupelně. Z dlouhodobého hlediska je dobré odvápňovat všechny tyto spotřebiče z mnoha důvodů. Hlavním je úspora energie.

Recept - léčebné využití včelího vosku

Včelí vosk se využívá hlavně pro výrobu mastí a krémů, které mají vysoce pozitivní účinek na pokožku. Nejčastější jsou masti měsíčkové, jitrocelové, řepíkové, heřmánkové a kostivalové. Navíc se u produktů z včelího vosku téměř nesetkáte s alergickou

Kvalitní čokoláda patří mezi superpotraviny

Mezi superpotraviny se řadí takové potraviny, které mají extrémně velké množství zdraví prospěšných látek. Nikoho nepřekvapí, že mezi ně patří mnoho druhů ovoce, zeleniny, semínek nebo luštěnin, ovšem mezi superpotraviny se také řadí čokoláda.

Recept - domácí zubní pasta

Pokud vám záleží na na vašem zdraví, dáváte si pozor na to, co kupujete a co vkládáte do úst. To zahrnuje i zubní pastu.

10 způsobů, jak využít uhličitan sodný

Uhličitan sodný neboli prací soda je všestranným užitečným prostředkem k vyčistění celého vašeho domu. Využijete ho od kuchyně, přes koupelnu až po garáž. Prací soda je perfektní produkt pro odmaštění těch nejodolnějších skvrn.

Recept - mýdlo pro pokročilé

Milujete mýdlo a rádi byste si doma vyrobili své vlastní? Než se však pro výrobu rozhodnete, uvědomte si, že pracuje se silným louhem, a nejdříve si vyzkoušejte mýdlo z mýdlové hmoty.

Výroba parafínových svíček

Patříte mezi milovníky svíček a jejich kouzelné atmosféry a rádi byste si vyrobili své vlastní? Jejich výroba není nijak složitá a můžou vám s ní pomoct i vaše děti, které se úžasně pobaví.

Recept na tymiánový sirup

S přicházejícím podzimem se bohužel začínají objevovat i nepříjemné virózy a chřipky, doprovázené kašlem. Osvědčenou přírodní variantou tišící tento urputný kašel je tymiánový sirup, který je vhodný i pro děti, které si jeho sladkou chuť oblíbí.

Kostivalová mast

Kostival je významná léčivá rostlina. Používaly ho již naše babičky a neměli bychom na něj zapomínat ani my. Jak již sám název napovídá, kostival lékařský se používá na hojení zlomenin, pohmožděnin, kostí nebo na bolavá kolena a tenisový loket.

Recept - mýdlo pro začátečníky

Chcete si vyrobit vlastní mýdlo, ale zatím si na žádné větší akce s hydroxidem netroufáte? Pokročilejším mydlářům se možná tento recept bude zdát zbytečný, ale začátečníkům přijde rozhodně vhod. Kdo se hydroxidu bojí, může si své první mýdlo vyrobit

Recept na prací prášek

Ať už vám není lhostejný stav našeho životního prostředí nebo chcete pouze ušetřit nějaké peníze, vyzkoušejte domácí výrobu pracího prášku.

Levandule - účinky na zdraví a použití

Levandule je malý, silně aromatický polokeř, který původně rostl v západním Středomoří, ale brzo se rozrostl do všech zemí okolo Středozemního moře. A nejen tam. Kdo by neznal omamnou vůni levandule a její charakteristikou fialovou barvu.

Recept na tablety do myčky

Myčka na nádobí v dnešní uspěchané době neodmyslitelně patří do každé domácnosti. Každá hospodyňka její služby ocení, nikde žádné nádobí a ruce rozmočené od vody a mycích přípravků, které rozhodně nepatří mezi nejlevnější, a to se týká i tablet do my

Heřmánek a jeho účinky na naše zdraví

Heřmánek je jednoletá rostlina, která dorůstá velikosti 10 - 50 cm. Svým vzhledem připomíná sedmikrásku a říká se mu také kamilka, sluníčko, rumánek, marunka nebo voňavý rmen.

Používaním našich stránek souhlasíte s ukládaním souborů cookies na vašem zařízení. Kliknutím na tento odkaz můžete zjistit více. OK